آشنایی با دانش آیورودا

آشنایی با دانش آیورودا

جلسه معرفی و آشنایی با راهکارهای سلامتی در آیورودا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جلسه معرفی و آشنایی با راهکارهای سلامتی در آیورودا

جلسه معرفی و آشنایی با راهکارهای سلامتی در آیورودا

این کلیپ جلسه برگزار شده با عنوان "آشنایی با اصول کسب و پایداری سلامتی در زندگی کنونی با آیورودا (طب سنتی هند)" می باشد. در این کلیپ مطالب آموزشی بسیار مفیدی درباره  کسب و پایداری سلامتی با روشهای غیر دارویی ذکر شده که تماشای آن را به شما پیشنهاد میکنیم.

زمان این جلسه شامل یکساعت و نیم است که کل این جلسه به صورت فایل ویدئویی می باشد و به منظور دانلود راحت تر و سریعتر ، حجم آن را کاهش داده و در 3 قسمت تقدیم شما می گردد. امکان تماشای ویدئو به صورت آنلاین نیز می باشد.

 

مشاهده ویدئوی بخش اول مشاهده ویدئو

بخش اول

بخش اول جلسه معرفی و آشنایی با راهکارهای آیورودا

 

مشاهده ویدئوی بخش دوم مشاهده ویدئو

بخش دوم

بخش دوم جلسه معرفی و آشنایی با راهکارهای آیورودا

 

مشاهده ویدئوی بخش سوم مشاهده ویدئو

بخش سوم

 بخش سوم جلسه معرفی و آشنایی با راهکارهای آیورودا

 

 آيورودا ، طب سنتي كشور هندوستان با بيش از 5000 سال قدمت مي باشد كه در طي اين سالها سينه به سينه انتقال يافته و رشد كرده و اكنون در بسياري از مراكز دانشگاهي در كشورهاي اروپايي و آمريكايي به علاقمندان و پويندگان روشهاي طبيعي بازيابي و پايداري سلامتي در انسان آموزش داده مي شود.

آيورودا در عين گستردگي در توجه به كشف و درمان ريشه اي اختلال و بيماري در بدن انسان ، به ذهن او نيز توجه بسياري دارد زيرا معتقد است وقتي بدن بيمار مي شود ، ذهن نيز بيمار شده است.

در آيورودا اعتقاد بر اين است كه ذهن و بدن در هر انساني بر يكديگر تاثير متقابل و قدرتمندي دارند و هر گونه اختلال و بيماري در ذهن مستقيما بر روي بدن فرد نيز تاثير گذاشته و بدن او را نيز بيمار و رنجور و ضعيف مي كند. البته عكس اين موضوع نيز صادق است و چنانچه بدن فرد دچار بيماري شود تاثير آن بر روي ذهن او نيز پديدار مي شود و بيماري در سطح ذهني نيز نمايان مي گردد.

از اين رو در آيورودا بر هر دو سطح ذهني و بدني فرد توجه ويژه اي وجود دارد و هر دو، مورد بررسي قرار مي گيرد تا پزشك آيوروا بتواند دقيقا منشاء بيماري را مشخص نمايد و آنگاه از روشهاي درماني موجود و توصيه شده در آيورودا استفاده نمايد

چنانچه وقتي فردي براي درمان يك بيماري در بدن خود مراجعه مي كند ، بدون توجه به شناسايي منشاء دقيق بيماري كه ميتواند منشاء جسمي يا منشاء ذهني در او داشته باشد ، به تجويز دارو پرداخته شود ، نتيجه آن خواهد بود كه يا درمان موثر نخواهد افتاد  و يا چون منشاء بيماري مشخص نشده و بر آن درمان اعمال نشده ، پس از مدت كوتاهي دوباره بيماري به بدن فرد باز خواهد گشت


مطالب مفید پیشنهادی:


  لطفا پرسش ها و نظرات و تجربیات خود را در کادر زیر وارد کنید

درج نظر

{jcomments on}

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید
شما اینجا هستید: خانه آیورودا دانش آیورودا جلسه معرفی و آشنایی با راهکارهای سلامتی در آیورودا