توجه:

کاربر گرامی برای مطالعه و مشاهده مطالبی که در این مجموعه قرار دارد لازم است در سایت عضو شده و یا چنانچه قبلا در سایت عضو شده اید ، ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود ، در سایت وارد شوید تا امکان دسترسی به این مجموعه را داشته باشید. برای عضویت و یا ورود به سایت ، از گزینه های زیر استفاده کنید :

کلیک کنید


 

آموزش اصول و تکنیک های فنگ شوئی - هنر چیدمان

پنج عنصر در فنگ شوئی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پنج عنصر در فنگ شوئي

پنج عنصر در فنگ شوئي:


در فلسفه چینی عناصر اربعه نداریم بلکه پنج عنصر داریم. این پنج عنصر چوب، آتش، خاک، فلز، آب ھستند. عدد ۵ در چین عدد بخت است. بر خلاف عناصر اربعه چینیان معتقد نبودند که جھان از عناصر پنجگانه ساخته میشود بلکه معتقدند این عنصرھا نشانگر تغییر ھستند و ھر یک عنصر بعدی را می آفریند.
چرخه سازنده :این عنصرھا نشانگر تغییر ھستند و ھر یک عنصر بعدی را می آفریند یعنی: آب، چوب را تغذیه میکند ، .چوب، سوخت آتش است ، آتش،
خاک را به شکل خاکستر به وجود میآورد ، .فلز از خاک بدست میآید ، فلز میتواند مانند آب جاری شود

چرخه مخرب :اگر این عنصرھا نادرست استفاده شوند (یکی در میان استفاده شوند) خطرناک میشوند و چرخه مخربی ایجاد میکنند. زیرا: آب، آتش را خاموش میکند. آتش فلز را ذوب میکند. فلز، چوب را میبرد. چوب، خاک را می فرساید. خاک، آب را آلوده میکند.

چرخه تحلیل برنده :برعکس چرخه سازنده است زیرا آتش چوب را تحلیل میبرد. چوب آب را ضعیف میکند. آب فلز را، فلز خاک را، و خاک آتش را تحلیل میبرد. چرخه تحلیل برنده با چرخه مخرب فرق دارد زیرا چرخه مخرب "شا چی" تولید میکند ولی چرخه تحلیل برنده انرژی منفی ایجاد نمیکند فقط عنصر مورد نظر را کمی ضعیف میکند و اگر عنصری بیش از حد وجود داشته باشد میتوانیم از چرخه تحلیل برنده استفاده کنیم تا بدون ایجاد انرژی مخرب تعادل را در محیط به وجود بیاوریم.

 

{jcomments on}

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید
شما اینجا هستید: خانه فنگ شوئی آموزش فنگ شوئی پنج عنصر در فنگ شوئی