توجه:

کاربر گرامی برای مطالعه و مشاهده مطالبی که در این مجموعه قرار دارد لازم است در سایت عضو شده و یا چنانچه قبلا در سایت عضو شده اید ، ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود ، در سایت وارد شوید تا امکان دسترسی به این مجموعه را داشته باشید. برای عضویت و یا ورود به سایت ، از گزینه های زیر استفاده کنید :

کلیک کنید


 

آموزش های مدیتیشن

گانشا مودرا - Gonesha Mudra

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

گانشا مودرا - Gonesha Mudra

گانشا مودرا - Gonesha Mudra

گانشا یعنی فیل، خدایی که برتمام موانع غلبه می‌کند

گانشا مودرا براي تعادل چاكراه چهارم و قلب

دست چپ درحالیکه کف دست به سمت بیرون است در برابر سینه قرار دهید. انگشتها خم و درحالیکه دست راست رو به دست چپ و پشت دست به خارج است، هر دو دست را در هم قلاب کنید.صاعدها با صورت افقی و موازی با زمین قرار می‌گیرند. دستها را در برابر سینه قرار دهید. با چند دم و بازدم دستها را بدون اینکه قلاب باز شود به سمت بیرون بکشید. در این حالت به عظلات سینه و بازو فشار وارد می‌شود. هنگام بازدم و کشش دستها به بیرون هر نوع فشار عصبی ناراحتی از بین می‌رود. بعد از شش مرتبه کشش می‌توانید جای دستها را باهم عوض کنید و دوباره شش مرتبه دیگر ادامه دهید.

گانشا مودرا با عنصر آتش در ارتباط است و عشق را به قلب می‌آورد.

مدت انجام تمرین: شش مرتبه پشت سرهم و یک دور در روز کافی است.

تنوع تمرین: آرنجها دیگر با زمین موازی نیستند و مایل به زمین قرار گرفته‌اند و کشش کمتر است.

فواید گانشا مودرا:

این مودرا تاثیر خوبی روی قلب می‌گذارد و عملکرد قلب را تحریک می‌کند، عظلات قلب را تقویت می‌کند، راههای هوایی و برونش‌ها را باز می‌کند و هر نوع تنشی را از این قسمت از بین می‌برد. این مودرا چاکرای چهارم را باز می‌کند و به شخص در برابر سایر افراد حسارت و صراحت و اطمینان در عملکرد و صحبت کردن می‌دهد. می‌توانید هر زمان خواستید در جایی صحبت کنید که نیاز به شجاعت و صراحت در سخن گفتن دارید، می‌توانید از این مودرا بهره‌ ببرید.

 

گانشا مودرا،Gonesha Mudra،مودرا،آموزش مودرا،مودرا یوگا،یوگا،مودرا چیست،مودرا در یوگا،مودراها در یوگا،مودرا با انگشتان،مودرا یوگا با انگشتان

{jcomments on}

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید
شما اینجا هستید: خانه مدیتیشن آموزش مدیتیشن گانشا مودرا - Gonesha Mudra