آشنایی با دانش مدیتیشن

هفت چشم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

هفت چشم

هفت چشم

علاوه بر دو چشم جسماني پنج چشم روحاني ديگر ما در سرمانيز قرار دارند که بخشي از اگاهي گسترش يافته يا اگاهي دروني ما مي باشد و بطور همزمان وخود به خود هنگام حرکت ما در مسير تکاملي فعال مي شوند.

چشم سوم بين ابروها واقع شده است چشمهاي 4تا7 روي خطي که مستقيما به پيشاني مي رود واقع هستند.چشم چهارم درست بالاي چشم سوم و چشم پنجم در وسط پيشاني و چشم ششم درست پايين خط رويش مو و چشم هفتم حدود يک اينچ بالاي خط رويش مو قرار دارد.

هر چشم نقش و وظيفه خاص خود را دارد و همه چشم ها در رشد و تکامل ما مورد نياز هستند، چشم سوم درکي از شکل و کار کردهاي جهان فيزيکي به ما مي دهد اين چشم انچه را که چشم اول (چشم راست) مي بيند را عمق و گسترش داده و به آن بعد سوم مي بخشد.اگر باز و فعال باشد ترس از بلندي و پرواز را کاهش مي دهد.
چشم چهارم براي درک روابط و پيدايش ايمان به خداوند است اين چشم هر چه را که چشم دوم (چشم چپ) مي بيند را عمق مي بخشد. چشم پنجم به شناخت حقايق هستي و آرمان ما کمک مي کند با اين چشم مفاهيم را دريافت مي کنيم و براي نگرش به زندگي گذشته رسانه اي بسيار خوب است.
چشم ششم براي بينش حقيقي، عميق درک ماهيت و اهداف زندگي لازم است. چشم هفتم به تماميت و هدف اصلي جهان هستي کمک مي کند، از طريق اين چشم شناخت الهي، وجود نور و حقيقت را مشاهده مي کنيم.
افراد کمي داراي هفت چشم تکامل يافته هستند حتي شمار افرادي که دو چشم اول آنها به طور کامل رشد يافته باشد بسيار اندک است.
اين امر بخاطر نا آگاهي از امکانات در شکل هاي مختلف بينش،تنبلي و عدم توجه کافي به ميراث روحاني وجدان تکامل يافته ما است که حجاب هايي بر روي چشمان ما مي افکند.

چشمهاي ما ممکن است از طريق دارو ها، آسيب جسماني مثلا ضربه به سر يا رشد نا متعادل فرايند تکاملي به طور زود رس باز شوند و وقتي بدون شناخت کامل انسان از هدف آن باز شود نتيجه سردرگمي و شناخت نادرست مي باشد.

براي باز شدن و متعادل کردن اين چشمها ماساژ ملايم آن ناحيه و پاک سازي چاکراها کمک مي کند و علايم باز شدن آنان درد کمي در آن ناحيه است.

 

{jcomments on}

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید
شما اینجا هستید: خانه مدیتیشن دانش مدیتیشن هفت چشم