اطلاع رسانی جدیدترین خبرهای سایت دانش آیورودا

توصیه های پاییزی آیورودا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

توصیه های آیورودا در فصل پاییز

توصیه های آیورودا در فصل پاییز

 

راهکارهای حفظ و پایداری سلامتی در فصل پاییز از دیدگاه آیورودا

 

حتما تابحال زیاد شنیده اید که فصل پاییز فصلی غم انگیز است. اما اینطور نیست و من به شما قول میدهم که با رعایت مواردی که در این نوشتار آمده ، نه تنها فصل پاییز را هرگز غم انگیز نخواهید دید ، بلکه آن را فصلی پرنشاط ، دل انگیز و بسیار زیبا درک خواهید کرد
از دیدگاه آیورودا ، در هر فصل سال، دوشایی در طبیعت غالب می شود و بر همین اساس، لازم است توصیه‌ها و تدابیر خاصی را برای حفظ تندرستی و پیشگیری از بروز بیماری‌ها و یا به حدّاقل رساندن عوارض و پیامدهای آنها به کار بست.
در فصل پاییز، برگ‌ها و هوای محیط رو به سردی و خشکی می‌رود و به مرور متغیر می‌شود. این تغییرات نه تنها در طبیعت بلکه در بدن ما نیز اتفاق می‌افتد. به‌عنوان مثال با نزدیک شدن پاییز پوست بدن مان خشک می‌شود یا احتمال بروز شوره در سر افزایش می‌یابد. درد مفاصل یا خشکی مزاج به سراغ‌مان می‌آید و این‌ها همگی از علائم نزدیک شدن پاییز و زمستان است.
آیورودا فصل پاییز را فصلی می شناسد که در طبیعت دوشای واتا غالب می شود. دوشای واتا ، طبع سرد و خشک و متغییری دارد و مسلما افرادی که دوشای غالب در بدن آنها نیز دوشای واتا می باشد در این فصل بسیار آسیب پذیر خواهند بود و لازم است تدابیر و راهکارهای حفظ سلامتی و تعادل دوشای بدن خود را در این فصل به شدت رعایت کنند. البته به این معنی نیست که سایر افراد با دوشای پیتا و کافا ضرورتی ندارد به راهکارهای حفظ سلامتی خود در این فصل توجه کنند ولی افراد با دوشای غالب واتا بسیار بیشتر باید به حفظ سلامتی خود در این فصل توجه نمایند

 

شما میتوانید این راهکارها و توصیه ها را به صورت یک فایل صوتی دانلود کرده و گوش دهید. جهت ورود به صفحه ی دانلود فایل صوتی ، بر روی کلید زیر کلیک کنید:

بر کلید زیر کلیک کنید

کلیک کنید

 

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید
شما اینجا هستید: خانه خبرها اخبار سایت توصیه های پاییزی آیورودا