آشنایی با دانش یوگا

کانال سوشومنا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

کانال سوشومنا

سوشومنا:
يكي از مهمترين نادي ها مي باشد. در اين كانال مركزي ، شش چاكراي اصلي وجود دارد كه از ((مولادهارا چاكرا)) شروع مي شود و به ((آجنا چاكرا )) ختم مي شود.
هنگامي كه در اثر تمرينات مختلف يوگا و خوراك معتدل ، ناديهاي عمومي بدن پاكسازي مي شود و پرانا به سوشومنا ميرسد، در اين مرحله فكر كاملا مستحكم و باثبات و متمركز روي يك نقطه مي شود. اگر هنگامي كه سوشومنا فعال است به انجام مراقبه (مدي تيشن) بنشينيد ، پرانا در سوشومنا به جريان افتاده و وارد مدي تيشن عميق و شگفتي مي شويد. هنگامي كه ناديها پر از ناپاكي هستند پرانا نميتواند وارد كانال سوشومنا گردد و شخص از قدرت تمركز خوبي برخوردار نيست.
آيدا و پينگالا:
آنها دو مجراي هدايت پرانا مي باشند كه موجب رسيدن پرانا به مغز و بدن فيزيكي مي شوند. آيدا از بيضه چپ و پينگالا از بيضه راست شروع مي شود و آنها در سوشومنا نادي در مولادهارا چاكرا با هم اتصال مي يابند. ماه در آيدا و خورشيد در پينگالا حركت دارد. آيدا از سوراخ چپ بيني و پينگالا از سوراخ راست بيني جريان پيدا ميكنند. آيدا خاصيت خنك كنندگي دارد كه انرژي ماه ميباشد و منفي است. و پينگالا خاصيت گرم كنندگي دارد كه انرژي خورشيد و مثبت مي باشد. انرژي هاي مثبت و منفي (خورشيد و ماه) يا گرم و سرد ، يك ساعت از سوراخ راست بيني و يك ساعت از سوراخ چپ بيني جريان دارد. انسان دنيوي و مادي هرگز متوجه جريان آيدا و پينگالا نمي شود.
تنها ناديها كانالهاي هدايت انرژي نيستند بلكه كانالهاي ديگري نيز در بدن فيزيكي وجود دارند كه انرژي را در اشكال مختلف به همه بدن ميرسانند.
توسط تمرينات ((پرانايام)) و ديگر تمرينات يوگا همچون : جاپا يوگا و مدي تيشن ، ناديها از پرانا انباشته شده و انرژي به همه قسمتهاي بدن ، مغز ، سوشومنا و كنداليني ميرسد و به علت انرژي فراوان ، يوگي در اين مرحله نياز به خواب و خوراك كمي خواهد داشت.

 

{jcomments on}

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار سایت دانش آیورودا مطلع شوید .

تماس با ما

اطلاعات تماس سایت دانش آیورودا

  • شماره تماس : 09136018307
  • لینک اینستاگرام دانش آیورودا:https://www.instagram.com/Ayurveda_ir

با ما در تماس باشید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...
شما اینجا هستید: خانه یوگا دانش یوگا کانال سوشومنا