آشنایی با دانش یوگا

شش فایده تمرین یوگا در صبح

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پنج فایده تمرین یوگا در صبح

شش فایده تمرین یوگا در صبح

 

وقتی هر روز صبح گاهان تمرین یوگا می کنید چه فوایدی برای شما خواهد داشت؟

 

دلیل اول :
وقتی که شما شروع به انجام یوگا در صبح می کنید، بدن شما عادت می کند به بیدار شدن به موقع که این یعنی شما وقت بیدارشدن احساس پرانرژی بودن می کنید. هنگام تمرین یوگا توجهی که به تنفس، مدتیشن، آسانا می دهید تاثیر مثبتی دارد بر غدد درون ریز.


دلیل دوم:
یوگا در صبح، کمک می کند به ساختن یک روتین ماندگار و سالم. تحقیقات نشان می دهد که 90 درصد از کسانی که به طور منظم تمرین می کنند (بیشتراز 3بار در هفته) در صبح، سرحال تر هستند.


بیشتر ما زندگی پر مشغله ای داریم و زمان برای ما پرارزش است؛ بنابراین در طول روز ممکن است شما خسته شوید برای انجام یوگا در عصر با در اولویت قرار دادن یوگا در طول روز و انجام آن در صبح احساس سلامتی و قدرت را در کل روز خواهید داشت.


دلیل سوم:
یوگا در صبح، يک روز پر از آرامش می سازد. ترافیک، افراد گستاخ، همکار منفی و... برای شما مشکلی به حساب نمی آیند تا زمانی که شما به تنفستان وصل هستید بهش فکر می کنید و کنترلش می کنید.
ذهن فرمانروای بدن است، اما تنفس فرمانروای ذهن است.


دلیل چهارم:
یوگا در صبح باعث افزایش متابولیسم می شود که این اجازه را به شما می دهد آن روز کالری بیشتری دریافت کنید.
تمرینات مشخصی از یوگا به متابولیسم سرعت می بخشد که کالری سوزی بیشتری خواهید داشت. هضم غذا را آسان می کند و باعث پخش ویتامین و املاح در کل بدن می شود.


دلیل پنجم:
یوگا در صبح یک جایگزین عالی برای کافئین است. نوع خاصی از تنفس در یوگا، بدن و ذهن را تحریک می کند.
تمام این اکسیژن تازه کمک می کند به بیدار شدن مغز که همانند تاثیر کافئین است (کافی میکس، چای، قهوه و..) اگرشما عادت به انجام یوگا در صبح ندارید و تا حالا امتحان نکردید من شما را تشویق می کنم به انجام این کار حداقل برای یک هفته تا یک ماه و تاثیرات آن را خودتان ببینید و دلایل دیگر را خودتان به این لیست اضافه کنید.


دلیل ششم:
صبح گاهان زمانی است که دوشای کافا در طبیعت و بدن شما در سطح بالایی قرار دارد و این افزایش کافا در بدن موجب احساس خواب آلودگی ، سنگینی ، کسالت و رخوت ، بی اشتهایی و بی تحرکی می شود.


برخاستن و انجام تمرین های یوگا در این ساعات موجب می شود تا دوشای کافا در بدن کاهش یافته و در اثر انرژی دریافت شده از تمرینهای یوگا ، دوشای پیتا در بدن افزایش یابد و آگنی در سیستم گوارشی فعال و تقویت شود


در چنین حالتی فرد در خود احساس تحرک و شادابی کرده و اشتهای کافی برای خوردن صبحانه در خود احساس می کند ضمن آنکه انرژی دریافت شده در اثر تمرین یوگا موجب می شود تا فرد در طول روز از پایداری انرژی در خود برخوردار باشد
پیشنهاد می شود حداقل 3 بار صبح ها در طول هفته ، و هر بار حداقل 20 دقیقه یوگا تمرین کنید. تمرین یوگا در هر سطح ( مقدماتی یا پیشرفته) برای این منظور تفاوتی ندارد

 مطالب مفید پیشنهادی:


 لطفا پرسش ها و نظرات و تجربیات خود را در کادر زیر وارد کنید

درج نظر و پیشنهاد

{jcomments on}

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید
شما اینجا هستید: خانه یوگا دانش یوگا شش فایده تمرین یوگا در صبح