دانش آیورودا (علم زندگی)

توجه:

کاربر گرامی در صورتی که با کلیک بر روی "عنوان مطالب" ، صفحه ی "عضویت و ورود به سایت" به شما نمایش داده می شود به معنای آن است که برای مشاهده این مطالب در ابتدا لازم است در سایت عضو شده و یا در صورتی که قبلا در سایت عضو شده اید در ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود به سایت وارد شوید تا بتوانید مطالب این بخش را مشاهده فرمایید
برای عضویت و یا ورود به سایت ، بر روی (ورود / عضویت) کلیک کنید


 

آشنایی با اصول و تکنیک های دانش فنگ شوئی

چند نكته در فنگ شوئی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چند نكته در فنگ شوئی

چند نكته در فنگ شوئی

نكته:
اگر محیط کار و زندگی هر کسی از ارتعاشات سالم احاطه شده باشد خود او نیز سالم می ماند.
به طور مثال، بررسی چگونگی قرار گرفتن شما در دفتر کار، همین طور وضعیت دیگر همکارانتان و حتی وسایلی که شما را احاطه کرده اند می توان موقعیت موثر و آرام نظم و هماهنگی بین شما و همکاران دیگر بوجود آورد.
گاهی اوقات گردش ۴۵ درجه میز کار به سمت شرق و غیره و یا آویختن عکس آبشار  دیوار شمالی و یا عکس کوه بر روی دیوار شمال شرقی دفتر کار، کمک بسیار مناسبی به هماهنگی و نظم محیط کار می کند و.....

برای مثال رییس یک شرکت بزرگ که به خاطر کار طاقت فرسا نگران سلامتی خود بود. با مراجعه به یک مشاور فنگ شویی و با انجام پیشنهادات وی پس از مدتی توانست کار خود را بهتر انجام دهد و هم در امور شخصی و هم در محيط کار موفق تر شود.طبق بررسی وضعیت اتاق کار وی مشخص شد که میز تحریر او در جهت شرق و صندلی در جهت شمال شرقی قرار داشت. طبق قوانین فنگ شویی و تعیین عدد کوآی شخص این جهات باعث فعاليت زیاد و جاه طلبی می شوند بنابراین جهت میز کار به سمت شمال غربی و صندلی به سمت شرق تغییر یافت.


تفاوت بین محافظت و تقویت

محافظت، جلوگیری از ایجاد شارچی و بارهای منفی است. بعلاوه در محافظت سعى می کنيم تا بنا و افراد ساکن در آن را در مقابل نیروهای تهاجمی حفظ کنیم. خیلی اوقات خنثی کردن بارهای منفی و عوامل مولد آنها کاری سخت و جدی را مطلبد ولی آنقدر با ارزش است که به عنوان اولین رکن اصلاحات فنگ شویی شناخته می شود. ولی اگر فقط به این بخش بسنده کنیم کار زیادی انجام ندادیم.
 بخت و اقبال ساکنین باید بوسیله انرژی های خوب تقویت شود. تقویت، قدرت دادن به عنصر و جنبه زندگی هر کدام از قسمتهای جغرافیایی است.

 این کار در قالب استفاده از عنصر قسمت، رنگ، تصویر، نماد یا هر چیزی که مفهوم عنصر را برساند یا عنصر مادر انجام می شود.
حفاظت و تقویت با هم متفاوتند، اگر چه همدیگر را کامل می کنند. اما اگر در جایی لازم شد تا بین این دو یکی را انتخاب کنیم، محافظت انتخاب اول است.

بدانید که قرار دادن همه چیز طبق اصول فنگ شویی تقریبا غیر ممکن است.
خیلی اوقات به دلیل نحوه طراحی اولیه بنا دست شما بسته است و یا محلی که در آن زندگی می کنید به شما تعلق ندارد که بخواهید تغییرات جدی در فرم و شکل آن بوجود آورید. بنابراین در برخی مواقع باید سازش کرد. اگر بتوانید در یک بنا ۶۰-۷۰% از اصول فنگ شویی را رعایت کنید خیلی خوب است.

نكته:
در ورودی نباید روبروی توالت باشد. انرژی ورودی توسط توالت مکیده شده و سایر قسمت های بنا دچار کمبود انرژی می شود. بعلاوه آنچه که وارد بنا می شود توسط بارهای منفی توالت آلوده شده است.
بنا به محل قرار گرفتن حمام و دستشويي (شمال، جنوب،شرق و...) راه کارهای مخصوص و جداگانه به خود را دارد.

نكته:
باید به محل نصب آینه در کنار در ورودی نیز دقت داشت. گاهی آینه با وجودی که روبروی در قرار ندارد ولی باعث حرکت دادن انرژی به سمتی می شود که مناسب نیست.

نكته:
هر فصل از سال به یکی از عناصر مربوط است و در مدت آن فصل کیفیت خاصی از انرژی بر محیط حاکم است. بنابر اینکه تغییر کیفیت های مختلف سال در طول روز هم اتفاق می افتد و تمام فضای داخل خانه را تحت تاثیر قرار می دهد. به این چرخه دقت کنید:

نكته:
آفتاب اول صلح به شرق بنا می تابد. شرق مانند فصل بهار است و عنصر مربوط به خود را دارا می باشد. آفتاب بعد از مدتی به سمت جنوب حرکت می کند جنوب مانند تابستان است. به تدریج با حرکت به سوی مرکز عنصر به سوی زمین تغییر ماهیت می دهد. با غروب آفتاب در سمت غرب و نمایانگر پاییز می باشد. شبها در شمال و نمایانگر زمستان خواهد بود و بقیه جهات فرعی ما بین این جهات به صورت ابتدا و انتهای فصلها قرار می گیرند و دارای عنصر مربوط به خود و انرژی های مربوط به خود هستند ما نیازمند همه انرژیهای موجود در طبیعت در زندگی خود می باشیم در صورتی که یکی از این انرژیها نباشد و یا به مقدار کمی در جریان باشد ما را دچار مشکل می نماید. و در صورت بررسی و نبودن انرژی کافی می توان با استفاده از راهکار های موجود آن را تامین نمود.


آبنما:
بر اساس دانش فنگ شویی، جریان آب عامل بسیار مهمی برای تقویت چی مثبت تلقی شده و مناسب ترین وسیله برای پاکسازی انرژی های منفی و تشدید جریان انرژی های مثبت به شمار می رود. از آنجا که آب یکی از عناصر پنجگانه است، در تقویت یا تضعیف چرخه پنج عنصر بسیار موثر می باشد. برای مثال، انرژی سه جهت شمال، شرق و جنوب شرق که با عناصر آب و چوب مرتبط اند، توسط نیروی آب فعال تر می گردند.آب به صورت آبنما، فواره یا آبشار مصنوعی انرژی جاری در محیط را پاکسازی کرده و به آن حیاتی تازه می بخشد. در واقع یکی از ابزار نزدیک شدن به طبیعت نیز به شمار می آید. به طور کلی انرژی(چی) منتشره از آبنما موجب تقویت چی و متعاقب آن، هماهنگی میان اعضای خانواده، رفاه، و افزایش شانس ثروت می گردد.

 

{jcomments on}

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار سایت دانش آیورودا مطلع شوید .

تماس با ما

اطلاعات تماس سایت دانش آیورودا

  • شماره تماس : 09136018307
  • لینک اینستاگرام دانش آیورودا:https://www.instagram.com/Ayurveda_ir

با ما در تماس باشید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...
شما اینجا هستید: خانه فنگ شوئی دانش فنگ شوئی چند نكته در فنگ شوئی