دانش آیورودا (علم زندگی)

توجه:

کاربر گرامی در صورتی که با کلیک بر روی "عنوان مطالب" ، صفحه ی "عضویت و ورود به سایت" به شما نمایش داده می شود به معنای آن است که برای مشاهده این مطالب در ابتدا لازم است در سایت عضو شده و یا در صورتی که قبلا در سایت عضو شده اید در ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود به سایت وارد شوید تا بتوانید مطالب این بخش را مشاهده فرمایید
برای عضویت و یا ورود به سایت ، بر روی (ورود / عضویت) کلیک کنید


 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

كنداليني

كنداليني :
كلمه كنداليني از (كندالا) به معناي حلقه مشتق شده است. در يوگا چنين اعتقاد است كه نيروي كنداليني به صورت يك مار چنبره زده در مركز (مولادهارا چاكرا) قرار دارد. اين مار سمبلي از انرژيهاي مخفي و پنهان شخص مي باشد. نيروي كنداليني در پايين ترين قسمت ستون فقرات در انتها و گودي سوشومنا بين مقعد و اندام تناسلي قرار دارد.
تمرينات (پرانايام ) پس از پاكسازي كامل بدن ، ناديها و فكر همراه با آسانا مودرا و باندها ، جاپا و مدي تيشن در (مولادهارا چاكرا) ، انرژي توليد كرده كه در نتيجه آن ، كنداليني بيدار شده و در طول سوشومنا حركت صعودي خويش را آغاز مي كند. در اين مرحله است كه فرد به آگاهي هاي مختلف و شعف روحاني مي رسد و آنها را تجربه مي كند.
انرژيي كه از طريق كانال (آيدا) و (پينگالا) و (سوشومنا) ميگذرد (بيندو) ناميده مي شود . تمرينات و انضباطهاي يوگايي ، نيروي كنداليني را به طرف بالا راهنمايي مي كند. هنگامي كه كنداليني بيدار شده و به حركت افتد ، آيدا و پينگالا نيز با فعال شدن سوشومنا از كار افتاده و به درون سوشومنا رفته و يكي مي شوند .
به وسيله نظم و هماهنگي يوگايي ، تمرينات تمركز و مدي تيشن و به لطف خداوند نيروي كنداليني در درون فرد بيدار شده و او را از همه ناپاكيها ، خواسته ها ، خشم و طمع و شهوت ، حماقت و غرور و حسادت و ... پاك مي كند.
نيروي كنداليني پس از بيدار شدن و حركت كردن از طريق سوشومنا همراه با فكر و پرانا در درون هر چاكرا نفوذ كرده و آن را تغذيه و بيدار مي كند و سرانجام در ساهسرار چاكرا به روح متعال مي پيوندد. در اين مرحله فرد به بالاترين مرحله جدا شدن از حصار زمان و مكان و ماده و جدايي فكر از بدن رسيده و روح رها ميگردد.

 

{jcomments on}

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار سایت دانش آیورودا مطلع شوید .

تماس با ما

اطلاعات تماس سایت دانش آیورودا

  • شماره تماس : 09136018307
  • لینک اینستاگرام دانش آیورودا:https://www.instagram.com/Ayurveda_ir

با ما در تماس باشید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...
شما اینجا هستید: خانه یوگا آشنایی با یوگا كنداليني