دانش آیورودا (علم زندگی)

توجه:

کاربر گرامی در صورتی که با کلیک بر روی "عنوان مطالب" ، صفحه ی "عضویت و ورود به سایت" به شما نمایش داده می شود به معنای آن است که برای مشاهده این مطالب در ابتدا لازم است در سایت عضو شده و یا در صورتی که قبلا در سایت عضو شده اید در ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود به سایت وارد شوید تا بتوانید مطالب این بخش را مشاهده فرمایید
برای عضویت و یا ورود به سایت ، بر روی (ورود / عضویت) کلیک کنید


 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

Tibetan bowl

کاسه تبتی چیست؟

کاسه های مرتعش یا کاسه تبتی یکی از بهترین راهها برای پاکسازی محیط از انرژی های منفی متافیزیکی  است، این کاسه ها از ترکیب 7 عنصراصلی  ساخته می شودکه عبارتند از:  مس، قلع، آهن، سرب، روی، نقره و طلا.

 این کاسه همچنین برای هماهنگی وسازگاری بین افراد واجسام ومخصوصاً سنگها وچوب های محیط زندگی  کاربرد دارد.
کاسه تبتی  هرجاکه باشدانرژی آن منطقه را یانگ کرده وتعادل  بین انرژی های متافیزیکی مثبت ومنفی راایجاد می کند.
درهنگام استفاده ازکاسه تبتی آنرا روی نوک 5 انگشت  قرارمی دهند که صدای آن طولانی تر شود وهرچه تمرکز شما بیشتر باشد هم صدا بیشتر به ارتعاش در می آید وهم محیط کامل تر پاکسازی می شود .

 از یک قطعه چوب استوانه ای شکل  برای به صدا درآوردن اولیه کاسه استفاه می شود.چوب را بصورت مایل  بر لبه کاسه قرارداده وباملایمت وتمرکز حواس درجهت عقربه ساعت دور لبه کاسه می چرخانید.صدا اول دلخراش وبعد کم کم زیبا ولذت بخش می شود زیرا علاوه بر روح وروان محیط زندگی اطراف شما را هم پاکسازی می کند . کاسه تبتی درواقع یک نوع  انرژی متافیزیکی پاکسازی کننده ایجاد می کند که به چینی "چی" و به ژاپنی "کی " و به انگلیسی وایتال فورس می گویند علت داشتن ساعت های پاندولی آونگ دار و زنگ ناقوس کلیسیا و ساعت در زیارت گاهای بزرگ نظیر حرم امام رضا و معابد این بوده که محیط پاکسازی شود .

 کاسه های تبتی درمانگر :

· امواج و ارتعاشات این کاسه ها در کل بدن جریان می یابد و از این طریق اندامهای داخلی از طریق تک تک سلولها ماساژدریافت می نمایند

· کلیه بلوکه های موجود در بدن رفع می شوند و موجب می شود انرژی در چاکراها به خوبی جریان یابد که جریان انرژی ، سلامتی جسم و روح و روان را موجب می شود .

· انرژی Chi به راحتی در اوراء جریان یافته و بیماریهای احتمالی موجود در هاله را قبل از ورود به جسم از بین می برد که باعث آرامش در روح و روان می شود

· از آنجائیکه امواج و ارتعاشات این کاسه ها ، بین هاله ( انرژی اطراف بدن ) و جسم هارمونی برقرار می کند در نتیجه بازسازی و بهینه سازی سلولها به خودی خود صورت گرفته و بدن انرژی معنوی بسیاری را دریافت می کند .

بسیاری از اساتید هنر ذن و مراقبه از کاسه های تبتی و ارتعاش ایجاد شده از آن برای رفع استرس استفاده می کنند


ارتعاشات ایجاد شده توسط کاسه های تبتی علاوه بر رفع استرس ، برای کاهش هیجانها و فشار خون ، کنترل عصبانیت ، بهبود گردش خون ، ایجاد آرامش عمیق ، بهبود کیفیت خواب ، کاهش درد و افزایش آگاهی ذهنی استفاده می شود .  همچنین باعث بهبود متابولیسم بدن شده و در خانم ها باعث کاهش دردهای قاعدگی می شود. 

 

آوا درمانی با کاسه تبتی

 

آوا درمانی با استفاده از کاسه تبتی


امروزه کاسه تبتی در بسیاری از مراکز درمانی طب سنتی در سراسر جهان برای درمان انواع بیماری مورد استفاده قرار می گیرد.متخصصان آوا درمانی با استفاده از ارتعاش حاصل از کاسه مرتعش می توانند به بهبود بسیاری از بیماری ها کمک کنند.همان طور که می دانید نا هماهنگی فعالیت چاکرا ها یکی از دلایل اصلی بروز بیماری هاست.

 

برای این نوع درمان که بر پایه چاکرا درمانی است از کاسه تبتی هایی با نت ها و فرکانس های مختلفی استفاده می شود که انتخاب کاسه و صوت مورد نیاز برای درمان بیماری حتما باید توسط فردی متخصص و درمانگر انجام گیرد و در صورت انتخاب کاسه نا مناسب می تواند موجوب افزایش تنش و اضطراب در فرد گردد. بعد از انتخاب کاسه مناسب باید سعی کنید از لحاظ روحی با کاسه و ارتعاش آن ارتباط برقرار کنید و اجازه ورود ارتعاش آن را به درون خود بدهید. مدت زمان جلسه های درمانی معمولا بین ۱۵ دقیقه تا ۲ ساعت می باشد.

 

 

استفاده کاسه تبتی در فنگ شویی


ابتدا تمام درها و پنجره ها را باز کرده تا فضا منزل یا محل کاراز نور خورشید و هوای تازه پر شود…

تمام چراغ ها را برای تولید انرژی چی (یانگ) روشن نموده و یک عود دست ساز یا اسپند روشن در فضا مورد نظر بگردانید .

سپس کاسه تبتی (Singing Bowl) را روی کف دست نگه دارید و با دست دیگر چند بار با چوب محخصوص به کاسه تبتی ضربه بزنید و سپس چوب را به دور لبه کاسه بچرخانید تا ارتعاش کاسه تبتی ثابت شود.

پاکسازی را از قسمت درب ورود آغاز کرده و در جهت عقربه ساعت ، دیوار به دیوار حرکت کرده و در هر اتاق یا انحنا به همین ترتیب عمل کنید .

این عملیات را عیناً در تمام اتاق ها حتی حمام ، دستشوی و آشپزخانه تکرار کرده تا مجدد به نقطه شروع ، یعنی درب ورود برسید . در انتها ، سه بار به کاسه ضربه زده و پالایش را تمام کنید .

پیشنهاد می شود که حداقل ماهی یکبار از کاسه مرتعش برای پاکسازی فنگ شویی استفاده کنند.

بهترین زمان پس از اتمام بارش باران و برف و صاف شدن هوا می باشد.

 

 

در خرید کاسه های تبتی باید توجه داشت که کاسه های تبتی قدیمی ، قدمتی بیش از 100 سال دارند و کاسه های موجود در بازار چنین قدمتی ندارند مگر اینکه واقعا بتوانید یک کاسه تبی اصلی و عتقیه را پیدا کنید


کاسه های تبتی که دارای دهانه بزگتری هستند ، ارتعاش ایجاد شده توسط آنها برای تمرینهای مراقبه ای مناسب است و آنهایی که دهانه کوچکتری دارند ، ارتعاش ایجاد شده توسط آنها برای اهداف درمانی مناسب تر هستند

 

ارتعاش و لرزش ایجاد شده توسط کاسه های تبتی باید برای مدتی در هوا بماند. در صورتی که متوجه شدید ، ارتعاش ایجاد شده به سرعت از بین می رود مطمئن باشید با یک کاسه تبتی بی کیفیت روبرو هستید

 


مطالب مفید پیشنهادی:

 

دوره آموزشی سلامتی به روش آیورودا


dosha test ayurveda - تست تعیین مزاج در آیورودا


chakra test banner تست چاکراها و چرخه های انرژی

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار سایت دانش آیورودا مطلع شوید .

تماس با ما

اطلاعات تماس سایت دانش آیورودا

  • شماره تماس : 09136018307
  • لینک اینستاگرام دانش آیورودا:https://www.instagram.com/Ayurveda_ir

با ما در تماس باشید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...
شما اینجا هستید: خانه مدیتیشن آشنایی با مدیتیشن کاسه تبتی چیست؟