دانش آیورودا (علم زندگی)

توجه:

کاربر گرامی در صورتی که با کلیک بر روی "عنوان مطالب" ، صفحه ی "عضویت و ورود به سایت" به شما نمایش داده می شود به معنای آن است که برای مشاهده این مطالب در ابتدا لازم است در سایت عضو شده و یا در صورتی که قبلا در سایت عضو شده اید در ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود به سایت وارد شوید تا بتوانید مطالب این بخش را مشاهده فرمایید
برای عضویت و یا ورود به سایت ، بر روی (ورود / عضویت) کلیک کنید


 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پرانایام یک شفابخش بیماریها:
انجام دقیق و منظم تمرینات پرانایام موجب پاکسازی بدن ، نادیها و فکر می گردد. در این حالت ، فکر شخص آرام و بدون هرگونه اضطراب خواهد بود . خواسته ها و احساسات هیجان انگیز کنترل شده و به آسانی کندالینی صعود میکند. شخص در این حالت میتواند به راحتی حرکت و جریانات پرانا را در خود احساس کند.
کمبود و یا وجود فشار و تجمع پرانا در هر قسمت از بدن ، علت امراض مختلف در آن قسمت می باشد. برای برخورداری از سلامتی باید جریان پرانا در بدن عادی باشد . تمرینات پرانا و آسانا که قبلا توضیح داده شد همگی موجب تعادل در جریانات پرانا و بهبود آن میگردنند.
هنگام انجام تمرین پرانا به منظور جذب بیشتر آن در بدن ، و برای دریافت نیروی شفا بخشی آن ، در هنگام حبس هوادر ششها ، با تصوری روشن و محکم ، فکر کنید که همه بدنتان ، از سر تا پا پر از نیروی پرانا شده است. فکرتان را در همه بدن گردش داده و از سر تا پا ، هر عصب و هر سلول را با چشم فکر بررسی کردن و تصور کنید که آنها پر از نیروی پرانا شده اند و هیچ سلولی در بدن یافت نمی شود که خالی از پرانا باشد.
با این روش دریافت پرانا ، به زودی حس نشاط و سلامتی را در خود احساس خواهید کرد . البته افزایش زمان این تمرین باید بر اساس میزان پیشرفت فرد تمرین کننده باشد.
کسی که به وسیله تمرینات مختلف یوگا ، پرانا را در وجود خویش در حدی زیاد ذخیره کرده ، به هر کس که فکر کند ، چه آگاهانه و یا نا آگاهانه ، برای او پرانا می فرستد. ارتعاشات پرانا به فکر تبدیل می شود و فکر هم قادر است پرانا را هدایت و کنترل کند. عکس این مطلب نیز وجود دارد به این معنا که اگر فردی بر شخصی که مملو از نیروی پرانا است فکر کرده و یا تمرکز نماید ، نیروی پرانا را از او دریافت می کند. بنابراین برخوردار بودن از یک استاد حقیقی برای طی مسیر روحانی برای طالب راه بسیار ضروری است زیرا میتواند به راحتی از یک منبع مملو از نیروی پرانا برخوردار باشد .

 

{jcomments on}

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

دوره آموزشی سلامتی به روش آیورودا

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار سایت دانش آیورودا مطلع شوید .

تماس با ما

اطلاعات تماس سایت دانش آیورودا

  • شماره تماس : 09136018307
  • لینک اینستاگرام دانش آیورودا:https://www.instagram.com/Ayurveda_ir

با ما در تماس باشید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...
شما اینجا هستید: خانه یوگا آشنایی با یوگا پرانایام یک شفابخش بیماریها