آشنایی با دمنوش گیاهی

دمنوش هايي براي لاغري شکم

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دمنوش هايي براي لاغري شکم

دمنوش هايي براي لاغري شکم

آرزوي خيلي از افراد اين است که چاق نشود و اگر قرار است چاق بشوند چربي به طور يکسان در بدنشان توزيع شود. اما هميشه اين آرزو محقق نمي شود و چربي ها بيشتر در ناحيه ي شکم و پهلوها تلنبار مي شوند.

تجمع چربي در ناحيه ي شکم علاوه بر نازيبايي به سلامتي نيز آسيب مي زند. بنابراين لازم است که چاقي شکمي کنترل شود چون احتمال بروز بيماري ها و مشکلات قلبي و همچنين بيماري هاي ديگر را بالا مي برد. چربي هاي اين قسمت با کمک رژيم غذايي مناسب، ورزش هاي هوازي مانند ايروبيک و برخي مکمل هاي طبيعي مانند دمنوش هايي که قرار است در اين مطلب با آن ها آشنا شويد قابل کنترل است. با ما باشيد تا ابتدا با دلايل اصلي تجمع چربي دور شکم و سپس طرز تهيه و مصرف اين دمنوش ها بيشتر آشنا شويد.
چرا چربي هاي اضافه دور شکم جمع مي شوند؟
به عقيده ي متخصصان آمريکايي چربي هاي شکمي باعث کاهش تراکم مواد معدني استخوان ها شده و خطر بروز پوکي استخوان را افزايش مي دهند. همه ي ما زماني که متوجه مي شويم شکممان بزرگ تر از حد معمول شده است قبل از هر چيزي نگران تناسب و زيبايي انداممان مي شويم و اينکه لباس هايمان تنگ شده اند. در حالي که اين مسئله جدي تر از اين حرف هاست. چربي انباشته شده در ناحيه ي شکم حتي باعث بروز ميگرن و سردرد مي شود. دلايل متعددي نيز براي چاقي شکم وجود دارد که در زير به مهمترين آن ها اشاره مي کنيم:
عدم تحرک بدني مناسب
بي تحرکي، خانه نشيني و پشت ميز نشيني بدترين دشمن سلامت و عامل اصلي تجمع چربي در شکم و سموم در بدن محسوب مي شود. عادتي که شما را چاق و بيمار مي کند.
گل هاي گياه چاي ترش يکي از بهترين گياهان طبيعي براي لاغري و داشتن شکمي تخت محسوب مي شوند. اين گياه سرشار از آنتي اکسيدان ها است و به دفع چربي ها و نو کردن بافت هاي بدن و تقويت عضلات کمک زيادي مي کند
تغذيه ي نامناسب
مصرف فست فود، غذاهاي چرب و ناسالم، آبنبات ها، کيک و شيرينيجات، نوشابه هاي گازدار و مصرف افراطي کربوهيدرات ها باعث تجمع چربي دور شکمي خواهد شد.
هورمون ها
اختلال در هورمون ها باعث بروز مشکلات متابوليکي و چاقي به خصوص چاقي شکمي مي شود.
ژنتيک
ژنتيک عامل حدود 50 درصد بروز چاقي دور شکمي است. نتايج پژوهشي که در Institut Sanford Burnham آمريکا انجام شده است، نشان مي دهد ويژگي هاي فيزيکي اعضاي خانواده روي هم تأثير دارد و تجمع چربي در نواحي خاص بدن را مشخص مي کند. يعني اگر مادر يا پدر و حتي عمه هاي شما دچار چاقي شکمي باشند احتمال اينکه شما نيز دچار چنين مشکلي شويد زياد است. بنابراين بايد تا حد امکان حواستان به عادت هاي غذايي تان باشد و از بي تحرکي و پرخوري دوري کنيد.
استرس
استرس روي غدد فوق کليوي تأثير مي گذارد و آن ها را وادار به ترشح هورمون هاي مختلفي مانند آدرنالين و کورتيزول مي کند. وجود کورتيزول در خون نيز باعث تجمع چربي در بدن مي شود. اين روند را ليپوژنز (توليد چربي) مي گويند.
تأثير گياهان دارويي در لاغري شکم
گياهان و در واقع دمنوش هاي تهيه شده از آن ها باعث پاکسازي بدن، تحريک متابوليسم يا سوخت ساز بدن، افزايش حجم ادرار و دفع آن و بهبود گوارش مي شوند. اين دمنوش ها سرشار از اسيد اسکوربيک است که يک آنتي اکسيدان قوي براي دفع چربي ها، سلول ها و بافت هاي مرده و آسيب ديده محسوب مي شوند. زماني که اين سلول هاي مرده از بين مي رود سلول هاي جديد جاي آن ها را گرفته و به اين ترتيب استحکام عضلاني بالا مي رود. دمنوش هاي گياهي ميزان قند خون و حالت مقاومت سلول هاي بدن به انسولين را کاهش مي دهند. اگر به دنبال روشي براي کنترل و کاهش استرس خود مي گرديد مي توانيد به اين دمنوش هاي گياهي اعتماد کنيد. اين دمنوش ها تجمع چربي ها و التهاب در بافت هاي بدن و ميزان اضطراب و استرس را کاهش مي دهند.
بهترين چاي ها و دمنوش هاي کاهنده ي چربي شکمي
قبل از هر چيز بگوييم که مصرف اين دمنوش ها به تنهايي قادر به لاغر کردن شما نخواهند شد. به طور کلي هيچ ماده ي غذايي و نوشيدني معجزه گري براي رسيدن به تناسب اندام وجود ندارد. لاغر شدن به اراده ي شما و کسب عادت هاي روزانه ي مناسب بستگي دارد. بهتر است برنامه ي غذايي تان را اصلاح کنيد، مواد متنوعي وارد برنامه ي غذايي خود کرده و از چربي هاي مفيد استفاده کنيد. يادتان باشد که براي داشتن شکمي صاف بايد ورزش منظمي داشته باشيد. علاوه بر اين دستورات حتماً اين نوشيدني ها را به برنامه ي روزانه تان اضافه کنيد تا مکملي براي رسيدن به هدف لاغري تان باشند.
چاي ترش
گياه چاي ترش براي کاهش چربي شکمي
گل هاي گياه چاي ترش يکي از بهترين گياهان طبيعي براي لاغري و داشتن شکمي تخت محسوب مي شوند. اين گياه سرشار از آنتي اکسيدان ها است و به دفع چربي ها و نو کردن بافت هاي بدن و تقويت عضلات کمک زيادي مي کند. شما مي توانيد چاي ترش را از عطاري ها تهيه کنيد.
مواد لازم
گل چاي ترش 10 گرم
آب 1 ليوان معادل 200 ميلي ليتر
روش تهيه
آب را بجوشانيد و زماني که به جوش آمد گل هاي چاي ترش را به آن اضافه کنيد و اجازه دهيد به مدت 15 دقيقه با حرارت ملايم بجوشد. سپس زير شعله را خاموش کرده و بگذاريد 10 دقيقه بماند. در نهايت چايتان را صاف کرده و دو بار در روز ميل کنيد. اين روند را به مدت 10 روز ادامه دهيد و سپس 5 روز استراحت کنيد. مي توانيد چاي ترش را به صورت خنک و همراه با يخ نيز ميل کنيد. رنگ قرمز و طعم مطلوب آن به دلتان مي نشيند.
دمنوش برگ بو و دارچين
مواد لازم
چوب دارچين 1 تکه 3 گرمي
برگ بو 2 برگ
آب 1 ليوان (200 ميلي ليتر)
روش تهيه
آب را بجوشانيد و سپس چوب دارچين و برگ بو را به آن اضافه کنيد. اجازه دهيد به مدت حدود 20 دقيقه بجوشد و سپس به مدت 10 دقيقه دم بکشد. دمنوش را صاف کرده و هر روز صبح به صورت ناشتا ميل کنيد. اين کار را تا 10 روز ادامه دهيد. سپس 1 هفته مصرفتان را قطع کنيد و دوباره دوره را شروع کنيد.
دمنوش مريم گلي با عسل و ليموترش
مواد لازم
مريم گلي تازه يا خشک 15 گرم
آب 1 ليتر
آب ليموترش 1 عدد
عسل 1 قاشق غذاخوري
روش تهيه
مريم گلي و عسل را به آب جوش اضافه کرده و 20 دقيقه بجوشانيد. سپس زير شعله را خاموش کرده و 15 دقيقه صبر کنيد تا دم بکشد. در نهايت دمنوش تان را صاف کنيد. سپس آب ليموترش را به آن اضافه کرده و در طول روز ميل کنيد. مي توانيد اين درمان را تا 5 روز ادامه دهيد و سپس 5 روز استراحت کنيد.

 

{jcomments on}

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید
شما اینجا هستید: خانه گیاهان دارویی دمنوش گیاهی دمنوش هايي براي لاغري شکم