آشنایی با خواص گیاهان دارویی

قدر بابونه رابدانید.....

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قدر بابونه رابدانید.....

قدر بابونه رابدانید.....
«مقابله با سرطان پروستات و سرطان رحم با بابونه»
بابونه گیاه ارزشمندی است که قرن ها در طب سنتی برای درمان بیماری های مختلف انسان ها مورد استفاده قرار می گیرد. از بابونه برای درمان اگزما، نقرس، سیاتیک، هموروئید، عفونت های مختلف باکتریایی پوست و تسکین دردهای روماتیسمی استفاده می شود.
در کودکان، گل بابونه گاهی برای درمان تب مورد استفاده قرار می گیرد. اما بهتر است بدانیم بابونه خواص اعجاب انگیز دیگری نیز دارد. عصاره گل های بابونه سرشار از یک دسته مهم از آنتی اکسیدان ها به نام فلاونوئیدهاست. فلاونوئیدها رایج ترین گروه از فنل های گیاهی را تشکیل می دهد که به طور گسترده ای در سطح برخی گیاهان مانند گل های بابونه توزیع شده اند. سهم بزرگی از خاصیت ضد سرطانی آنتی اکسیدان ها به فلاونوئیدها مربوط است. در میان انواع سرطان، سرطان پروستات یکی از مرگ آورترین سرطان ها در مردان و سرطان دهانه رحم جزو شایع ترین سرطان های زنانه است. در سرطان پروستات معمولا علائم بالینی با تاخیر آغاز می شود و گاهی زمانی بیمار متوجه سرطان پروستات می شود که این بیماری بافت های دیگر را نیز درگیر کرده است. سرطان دهانه رحم نیز در مراحل اولیه تقریبا بدون علامت است و معمولا اولین علامت آن که پس از پیشرفت بیماری مشخص می شود، خونریزی های غیرطبیعی است.
ترکیبات شیمیایی فراوانی هستند که توانایی تخریب سلول های سرطانی را دارند، اما این ترکیبات سمیت بالایی دارد و سلول های سالم بدن را نیز از بین می برد. مسلما استفاده از این ترکیبات به عنوان دارو برای بیماران سرطانی نمی تواند کاربرد چندانی داشته باشد و در خصوص پیشگیری از سرطان نیز عملا استفاده از آن منتفی است. اما جالب است بدانیم یک دسته از ترکیبات شیمیایی که می توانند از سرطانی شدن پروستات در آقایان و از سرطان دهانه رحم در خانم ها جلوگیری کند و حتی سلول های سرطانی شده پروستات و دهانه رحم را از بین ببرد، فلاوونوئیدهای داخل عصاره گل های بابونه است.
فلاونوئیدهای داخل گل های بابونه ساختار شیمیایی خاصی دارد که سلول های سرطانی دهانه رحم و پروستات را مورد هدف قرار می دهد و سلول های سالم در مجاورت آنها تقریبا با مشکلی مواجه نمی شود. وقتی عصاره گل های بابونه در مجاورت سلول های سرطانی دهانه رحم قرار می گیرد، تعداد قابل توجهی از سلول های بیمار نابود می شود. در مورد سرطان پروستات نکته جالب توجه آن است که علاوه بر سلول های سرطانی شده بافت پروستات، سلول های سرطان پروستات که به بافت های مختلف مثل گره های لنفاوی فوق ترقوه، استخوان و مغز مهاجرت کرده و در آن بافت ها نیز توده های توموری ایجاد کرده اند، در مجاورت عصاره گل های بابونه مورد مطالعه قرار گرفت. در تمام سلول های مورد بررسی، میزان از بین رفتن سلول های سرطانی تحت درمان با فلاونوئیدهای داخل عصاره قابل توجه بوده است. بنابر این به نظر می رسد تقریبا تمام خانم ها و آقایانی که مصرف بابونه برای آنها مشکل ایجاد نمی کند، می توانند با گنجاندن یک فنجان چای بابونه در میان وعده های غذایی، از فلاونوئیدهای پرارزش آن بهره برده و از بروز سرطان پروستات و دهانه رحم جلوگیری کنند.

 

{jcomments on}

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار سایت دانش آیورودا مطلع شوید .

تماس با ما

اطلاعات تماس سایت دانش آیورودا

  • شماره تماس : 09136018307
  • لینک اینستاگرام دانش آیورودا:https://www.instagram.com/Ayurveda_ir

با ما در تماس باشید

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...
شما اینجا هستید: خانه گیاهان دارویی خواص گیاهان قدر بابونه رابدانید.....